فهرست بستن

کنترل کیفیت جوش

با گذشت بيش از 50 سال استفاده جوشكاري در ساختمان ، سال هاي اخیر از نظر تعداد ساختمانهایی که با سازه های فولادی طراحی و اجرا شده اند کاملا استثنایی به شمار می آید. از حدود سال 1380 تا كنون، ده ها هزار سازه فولادی در کشور به ناگهان همانند قارچ سر از زمین برآورد.گسیل سرمایه ها به سوی ساخت و ساز شهری و تبدیل ساخت سرپناه به یک ماشین سرمایه گذاری جهت سودهای کلان باعث گردید تا رعایت اصول فنی و ایمن سازی زلزله ايي ساختمانها در برابر منفعت طلبی بسیاری از صاحبکاران عملا مورد توجه قرار نگیرد. از طرف دیگر حجم عظیم ساخت و ساز ، نیروی انسانی زیادی اعم از مهندس و تکنسین و جوشکار ماهر احتیاج داشت که در اثر کمبود نیروهای متخصص و یا عدم کنترل پروژه ها توسط افراد متخصص راه برای ورود افراد غیرمتخصص به این جرگه هموارگردید. تمامی این مسایل دست به دست هم داد تا طرح و اجرای ساختمانهای فولادی آنچنان که باید از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد.

تخریب کلی ساختمانهای فولادی در زلزله های متعدد ( منجیل ، بم ، درود ، بروجرد و … ) بيانگر پایین بودن کیفیت ساختمانهای فولادی کشور می باشد. از میان تمامی عوامل دخیل در طرح و ساخت سازه های فولادی، اتصالهای جوشی از نارسایی های بیشتری برخوردارند. اما آنچه مهم است نقش بازرسي و كنترل كيفيت جوش در ساختمان مي باشد كه متاسفانه با وجود حوادث تلخ گذشته و امكان وقوع حوادث مشابه ، باز هم به اين مهم اهميت داده نمي شود.

خدمات قابل ارائه :

این شرکت با دارا بودن صلاحیت لازم در خصوص کنترل کیفیت جوش و تجهیزات لازم و پرسنل با صلاحیت از مراجع معتبر می توان در زمینه های زیر با کارفرماها و مشاوران و دست اندرکاران ساخت و ساز در بخش ساختمان و صنعت همکاری نماید :

  • تست جوش به روش چشمی (UT)
  • تست جوش به روش رنگهای نافذ (PT)
  • تست جوش به روش التراسونیک (UT)
  • تست جوش به روش مگنتومتر (MT)
  • تست جوش به روش رادیوگرافی (RT)